« Atpakaļ

Kā pieslēgt HTTPS citur pirktam domēnam

Šī instrukcija attiecas tikai uz tiem domēniem, kas ir reģistrēti citā uzņēmumā, nevis Mozello. Ja Tavs domēns ir reģistrēts pie Mozello, tad spied šeit.

Mozello lietotāji var sasaistīt sev piederošo, ārpus Mozello reģistrēto domēnu ar Cloudflare servisu, lai pieslēgtu drošo HTTPS savienojumu, uzlabojot vietnes atbilstību mūsdienu drošības un interneta pārlūku prasībām.

Soli-pa-solim instrukcija

1. Izveido kontu Cloudflare mājas lapā.

2. Sadaļā Websites spied Add Site.

Add new site

3. Ieraksti savu domēna vārdu, piemēram, tavsdomens.lv. Bildēs bieži izmantosim domēnu aivars.me.

Enter domain

4. Uzreiz pēc domēna ievadīšanas atvērsies logs, kur jāizvēlas plāns. Izvēlies bezmaksas plānu.

5. Pēc plāna izvēles Cloudflare mēģinās pārkopēt DNS ierakstus, bet kopēšanas process var būt neveiksmīgs vai nepilnīgs. Visus A, AAAA un CNAME ierakstus, kur Name ir www vai sakrīt ar Tavu domēnu un tie vienlaicīgi neatbilst 6. solī minētajām prasībām, vajag dzēst, spiežot uz Delete. Pārējos ierakstus vajag atstāt, īpaši MX un TXT ierakstus, ja tādi ir.

Piemēram, zemāk redzamajā attēlā būtu jādzēš visi A un AAAA ieraksti, jo tie neatbilst 6. soļa nosacījumiem, tomēr, ja tur būtu arī MX vai TXT ieraksti, tad tos vajadzētu atstāt.

Delete records

6. Pārliecinies, ka ir pievienoti pareizie ieraksti. Mozello vajadzībām nepieciešami divi sekojoši ieraksti:

  • A ieraksts, kur Name ir tavsdomens.lv un Content ir 52.16.206.81
  • CNAME ieraksts, kur Name ir www un Content ir web.mozello.com

Ja kāds no tiem iztrūkst vai arī Name / Content atšķiras, tad pievieno tos manuāli spiežot uz Add record pogas.

Add record

A ieraksts jāpievieno precīzi šādi (pie Name lietot @ kā attēlā): Add A record

CNAME ieraksts jāpievieno precīzi šādi (pie Name norādīt www kā attēlā): Add CNAME record

Gala rezultātam ir jāizskatās šādi. Un nedrīkst būt citi A, AAAA vai CNAME ieraksti ar tādu pašu Name. Add CNAME record

7. SSL/TLS sadaļā nomainīt SSL/TLS encryption mode uz Flexible.

Enable Flexible SSL mode

8. DNS sadaļā zem DNS ierakstiem ir Cloudflare Nameservers sadaļa. Šeit attēlotos ierakstus nokopēt vai pierakstīt, jo tos būs jānorāda Tava domēna pārvaldības panelī.

9. Nākamais solis ir ielogoties Tava domēna pārvaldības panelī un nomainīt Nameservers. Šis panelis meklējams tur, kur iegādājāties savu domēnu. Alternatīvi varat sazināties ar klientu servisu tajā uzņēmumā, kur reģistrēji domēnu un palūgt šo darbību veikt viņiem.

10. Pēc tam jāsagaida, līdz Cloudflare konstatēs, ka Nameservers ir korekti. Gaidīšanas laiks var būt 24 - 48 stundas, taču parasti tas notiks dažu stundu laikā. HTTPS sāks darboties automātiski. Brīdī, kad lapa ir pieejama ar https savienojumu, bez kļūdām - ir zināms, ka viss strādā.

11. Sadaļā SSL/TLS -> Edge Certificates ieslēgt Always Use HTTPS, lai Tava mājas lapa vienmēr tiktu automātiski novirzīta no nedrošā uz drošo savienojumu.

Enable HTTPS only

Ko darīt, ja nesanāk?

Ja kaut kas neizdodas, lūdzam sazināties ar klientu servisu un precīzi norādīt, kas tieši neizdodas, lai mēs varam palīdzēt.

« Atpakaļ