Kā Mozello mājaslapai vai interneta veikalam uzstādīt Google Analytics

Kā pieslēgt Google Analytics?

Vai vēlies zināt, cik cilvēku apmeklē Tavu lapu? Kuras sadaļas viņi apskata? Cik daudz laika pavada pie Tevis? Kā viņi Tavu lapu atrod? No kurām valstīm viņi ierodas? Ja atbildēji ar “Jā!”, tas nozīmē, ka Tev laiks pieslēgt kādu statistikas rīku savai mājaslapai vai interneta veikalam!

Populārākais analītikas rīks pasaulē ir Google Analytics. To izmanto visi, sākot no pasaulē pieprasītākajām mārketinga aģentūrām līdz pat jaunajiem, mazajiem uzņēmējiem. Un to vajadzētu izmantot arī Tev.

Kādēļ? Analītika ļaus:

  • saprast, kādus rezultātus Tava lapa sasniedz;
  • uzzināt, kurš Tavu lapu apmeklē;
  • izprast, kā cilvēki Tavu lapu izmanto;
  • atklāt, kas strādā un kas – nē;
  • iegūt daudz citus datus.

Viss iepriekš minētais palīdzēs uzlabot Tavas lapas mārketinga stratēģiju un sasniegt noteiktos uzņēmējdarbības mērķus.

Pats labākais – Google Analytics ir bezmaksas rīks. Viss, kas Tev jādara, ir jāizveido konts un tas jāsavieno ar mājaslapu. Mēs pastāstīsim, kas tieši Tev jādara – soli pa solim, lai savienotu savu mājaslapu vai interneta veikalu ar Google Analytics un sniegsim nelielu ieskatu, ko tajā vari izdarīt.

Kā uzstādīt Google Analytics un pievienot to Mozello mājaslapai

Izveido Google Analytics kontu

Konta izveide aizņems ne vairāk kā pāris minūtes:

  1. Atver https://analytics.google.com/ un noklikšķini uz Start measuring,
  2. Aizpildi informāciju par sevi,
    Konta nosaukuma sadaļa – vienkārši ieraksti savu vārdu vai uzņēmuma nosaukumu, piemēram, “Viktorijas Google Analytics”,
    Īpašuma nosaukums sadaļa – šis attiecas uz īpašumu, ko vēlies izsekot. Šajā gadījumā – tā ir Tava mājaslapa. Vari to nosaukt par “[Uzņēmuma nosaukums] mājaslapa”,
    Uzņēmuma nosaukuma sadaļa – vienkārši atbildi uz jautājumiem. Ja vēlies, šo daļu vari arī izlaist.
  3. Klikšķini Finish un gatavs!
Google Analytics uzstādīšana

Labs darbiņš, kas padarīts. Tagad Tu esi Google Analytics konta īpašnieks. Nākamais solis ir savienot to ar Tavu Mozello mājaslapu.

Savieno Google Analytics kontu ar Mozello mājaslapu

  1. Dodies uz Google Analytics un atver izvēlni Data Streams. Sadaļā Choose a platform klikšķini uz Web.
  2. Ieraksti savas lapas domēna adresi un nosaukumu, tad spied Create stream. Esi jau pusē!
  3. Tālāk atvērsies šāda lapa, kur redzēsi unikālu identifikācijas kodu jeb Measurement Id:

    Google Analytics kods

  4. Nokopē to, dodies uz savas Mozello lapas uzstādījumiem (Uzstādījumi) un iekopē šo kodu lauciņā Google Analytics Izsekošanas ID:

    Google Analytics uzstādīšana Mozello mājaslapai

  5. Spied pogu Saglabāt izmaiņas un tas arī viss, tieši tik vienkārši! Tu esi atvēris durvis uz jaunu pasauli, kas ir pilna ar interesantiem datiem par Tavu mājaslapu.

Pārbaudi, vai analītika strādā?

  1. Atver sadaļu Realtime, kas atrodama augšējā kreisajā stūrī:

    Google Analytics pārbaude

  2. Izlogojies no savas Mozello mājaslapas admininstrācijas konta un apmeklē savu mājaslapu kā parasts lietotājs. Vai vēl vienkāršāk - atver savu mājaslapu no citas ierīces, piemēram, telefona. Ja viss darbojas kā nākas, Tu redzēsi, ka lapā ir vismaz 1 apmeklētājs.

Turklāt – lai gan lielākajā daļā gadījumu Google Analytics sāk strādāt dažu minūšu laikā, citreiz šis process var aizņemt pat līdz 48 stundām. Ja tas aizņem vairāk laika, pacieties, vēlreiz pārliecinies, ka visu izdarīji pareizi, un, ja jā, nekautrējies sazināties ar Mozello atbalsta komandu.

6 veidi, kā Google Analytics var palīdzēt biznesam augt

Google Analytics sākotnējais iespaids var izraisīt apjukumu. Te ir simtiem dažādu iespēju: sānjosla ar neskaitāmām izvēles iespējām, daudz un dažādi dati, mulsinoši termini. Saprast, ar ko sākt un ko darīt, ir sarežģīti. To nevar noliegt – Google Analytics ir apjomīgs rīks. Tomēr tieši vienkāršākās funkcijas ir tās, kuras noder visbiežāk, un to apgūšana neprasa īpašu piepūli. Pat ne drusciņ. Tādēļ ķersimies vērsim pie ragiem.

1. Kā uzzināt, cik cilvēku apmeklē Tavu lapu

Google Analytics sākumlapu vari atrast, noklikšķinot uz mājiņas ikonas (Home) augšējā kreisajā stūrī. Sākumlapā ir pieejams pārskats pār dažām svarīgākajām lietām, kas Tev jāzina par savu lapu. Pati būtiskākā – cik cilvēku apmeklē Tavu mājaslapu.

Google Analytics - visi apmeklētāji (kopsavilkums)

Augšējā diagrammā redzams apmeklētāju skaits, cik no tiem ir jauni lietotāji, kā arī laiks, ko viņi pavadījuši Tavā lapā. Pēc noklusējuma šie dati pieejami par vienu nedēļu, bet apakšējā kreisajā stūrī (tur, kur redzams last 7 days) to var nomainīt uz citu periodu.

Apmeklētāju skaits ir jebkuras lapas asinsrite. Ja Tev nav apmeklētāju, loģiski, ka Tev nav arī klientu/pārdošanas rezultātu. Tādēļ ir vērtīgi ik pa brīdim uzmest aci tam, cik daudz apmeklētāju Tava lapa piesaista, un padomāt, kā šo rādītāju uzlabot.

Kā tas var palīdzēt Tavam biznesam?

Tas, ka zini, kāda ir Tava apmeklētāju statistika, var palīdzēt vairākos veidos. Tu vari:

  • redzēt, kurās dienās Tavu lapu apmeklē visvairāk cilvēku – šajās dienās vari plānot akcijas,
  • reaģēt uz pēkšņu apmeklētāju skaita kritumu. Varbūt kaut kas noticis – Tu vari to ātri salabot,
  • saprast, vai Tavi mēģinājumi piesaistīt vairāk apmeklētājus darbojas.

2. Kur atrodas un no kādas ierīces lieto Tavui apmeklētāji?

Tālāk uzzināsim, kādi cilvēki pamatā apmeklē Tavu mājaslapu. Kreisajā izvēlnē atver sadaļu Demographics un Overview (zemeslodes ikoniņa).

Google Analytics - demogrāfija

Šeit Tu atradīsi visādu informāciju par Taviem lietotājiem, piemēram, no kuras valsts un pilsētas viņi nāk, viņu dzimumu, vecumu un valodu, kurā tie runā (iestatījuši savu ierīci). Šī sadaļa Tev pastāstīs, vai Tavu lapu apmeklē tie cilvēki, kurus Tu vēlies piesaistīt.

Svarīgi! Demogrāfiskie dati par dzimumu, vecumu u.tml. neietver statistiku par tiem lietotājiem, kuru datus Google Analytics nevarēja iegūt, piemēram, ja lietotājs nav ielogojies savā Google kontā, nav norādījis savu dzimumu vai vecumu, vai ir bloķējis izsekošanu un personīgo datu sniegšanu, tāpēc šī statistika būtu jāuztver kā aptuvens kopsavilkums.

Tu vari aplūkot arī sadaļu Tech. Tā parāda, no kādām ierīcēm un pārlūkiem cilvēki apskata Tavu mājaslapu. Ja ar visu pašlaik esi uz “Jūs”, vari pievērst uzmanību tikai ierīču kategorijai jeb tam, kādas ierīces – dators, telefons vai planšete – visbiežāk tiek izmantotas, lai apskatītu Tavu lapu. Ja redzi, ka biežāk lietoti ir telefoni, tad zini, ka lapu būs nepieciešams optimizēt, lai tā labi izskatās arī mobilajā versijā. Labā ziņa ir tā, ka veidojot lapu Mozello tā automātiski būs draudzīga mobilo ierīču apmeklētājiem.

Google Analytics - tehnoloģijas

Kā tas var palīdzēt Tavam uzņēmumam?

Zinot, kas apmeklē Tavu lapu, Tu vari:

  • redzēt, kuras lietotāju grupas visvairāk interesējas par Tevis piedāvātajām precēm un pakalpojumiem, un atlasīt tās reklāmu kampaņās,
  • saprast, vai sasniedz īsto mērķauditoriju,
  • uzzināt, kurās valodās komunicē Tavas lapas apmeklētāji, un, iespējams, apsvērt lapas tulkošanu, lai viņiem nodrošinātu labāku lietotāja pieredzi.

3. Kā saprast no kurienes nāk mājaslapas apmeklētāji?

Google Analytics Tev ļauj uzzināt, kā cilvēki ir atraduši Tavu lapu. Šo informāciju var redzēt sadaļā Acquisition, atverot Overview. Šobrīd pati svarīgākā būs tabula New users by medium. Vari nomainīt to uz New users by User source/medium.

Google Analytics - apmeklētāju avoti

Tagad Tu vari apskatīt, no kurienes ieradušies Tavas lapas apmeklētāji – vienkārši pārlūkā ierakstot adresi, no kāda posta soctīklos, meklējot kaut ko Googlē vai arī no kādas citas lapas.

  • referral - nozīmē, ka tie ieradušies no kādas citas lapas, kurā bijusi saite uz Tavu lapu
  • (none) - nozīmē, ka apmeklētājs ieradies pa tiešo nākot uz Tavu domēnu (vai arī ir bloķēta izsekošana)
  • organic - nozīmē, ka tas Tevi atradis meklētājprogrammā uz kādu atslēgas vārdu un uzspiedis uz meklējuma rezultātu

Šī informācija ir būtiska tādēļ, ka tā ļauj Tev saprast, kuri kanāli Tava biznesa kontekstā darbojas vislabāk. Tev nebūs jāzīlē, vai ieguldītās pūles soctīklu kontu uzturēšanā atmaksājas – atliek vien apskatīties, cik apmeklētājus tie aizved uz Tavu lapu.

Kā tas var palīdzēt Tavam biznesam?

Zināšanas par to, no kurienes nāk Tavi apmeklētāji, ir ārkārtīgi vērtīga informācija, jo:

  • tu uzzini, kuri kanāli visveiksmīgāk piesaista apmeklētājus – tajos būs vērts ieguldīt vairāk laika un pūles,
  • un otrādi – ja Tu redzi, ka kāds kanāls neattaisno Tavas cerības, vari vai nu mainīt savu stratēģiju, vai vienkārši nekoncentrēties uz to,
  • tā ir iespēja skaidri un gaiši redzēt, cik labi darbojas Tavi sociālie tīkli, e-pastu kampaņas un citas aktivitātes.

4. Kā uzzināt, ko apmeklētāji dara Tavā mājaslapā?

Tagad dosimies uz sadaļu Engagement un Overview.

Google Analytics - iesaiste

Engagement Overview ļauj Tev redzēt, tieši kuras lapas sadaļas cilvēki apmeklē un ko viņi mājaslapā dara. Šeit ir vērts atvērt arī sadaļu Pages and screens, lai detalizēti apskatītu, cik apmeklējumu katra sadaļa saņem un cik daudz laika cilvēki tajās pavada. Tas var palīdzēt Tev saprast, kas notiek Tavā mājaslapā, un atbilstoši rīkoties.

Piemēram, Tu redzi, ka daudzi cilvēki izlasa vienā mājaslapā publicētu rakstu, bet uzreiz pēc tam lapu aizver. Risinājums – pamēģini raksta vidū ievietot kādu aicinājumu uz tālāko darbību.

Piemēri aicinājumiem uz darbību:

  • “Vai zināji, ka Tu vari izveidot sava uzņēmuma mājaslapu vai interneta veikalu saviem spēkiem ar Mozello? Pamēģini jau tūlīt!
  • “Vēlies uzzināt vairāk, sazinies ar mums!” (Iekļaujot linku uz kontaktu sadaļu)

Šādi Tavi apmeklētāji tiek novirzīti tālāk vai informēti par Tevis piedāvāto produktu, neatejot no kases (šajā gadījumā – raksta).

Kā tas var palīdzēt Tavam biznesam?

Informācija par to, ko cilvēki Tavā lapā dara, Tev palīdz:

  • uzzināt, kuras sadaļas, produkti, raksti tiek apmeklēti visbiežāk;
  • saprast, cik daudz laika apmeklētāji pavada visā mājaslapā vai kādā konkrētā sadaļā – ja iesaistes rādītāji ir ļoti zemi, kaut kas nav kārtībā un būs jāveic optimizācija;
  • redzēt, pie kurām lapām nepieciešams piestrādāt.

5. Tu vari aplūkot mājaslapas vēsturiskos datus

Google Analytics turpinās apkopot datus tik ilgi, kamēr vien Tava lapa darbosies. Tas nozīmē, ka tiks uzkrāts milzīgs daudzums datu un Tu varēsi redzēt, kā Tavai lapai ir veicies nedēļas, mēneša un pat gada griezumā.

Google Analytics - vēsturiskie dati

Tas būs īpaši noderīgi ilgtermiņa kampaņu ietvaros, piemēram, veidojot SEO saturu. Tas ir svarīgi arī, lai veiktu vispārēju un specifisku kopējās darbības analīzi.

Kā tas var palīdzēt Tavam biznesam?

Skatoties uz vēsturiskajiem rādītājiem, Tu vari:

  • izvērtēt, kuras stratēģijas un darbības ilgtermiņā bijušas veiksmīgas, bet kuras – nē,
  • gūt pilnīgu pārskatu par mājaslapas rādītājiem salīdzinājumā ar citiem laika periodiem,
  • lepoties par sasniegto – redzēt, cik daudz jau ir izdarīts, ir brīnišķīga motivācija, kas palīdz turpināt darīt!

6. Ļauj Googlei Tev palīdzēt ar “Insights” un atbildēm

Lielākajā daļā Google Analytics lapu augšējā labajā stūrī atrodama ikona, kas izskatās kā līnija ar dažām zvaigznītēm. Tā ir Insights funkcija.

Google Analytics Insights

Insights ir funkcija, kas var palīdzēt Tev uzdot pareizos jautājumus par Tavas lapas rādītājiem, tādēļ tā būs īpaši noderīga mazāk pieredzējušiem Google Analytics lietotājiem. Tur tu atradīsi sarakstu ar būtiskiem jautājumiem, uz kuriem varēsi vienkārši noklikšķināt un saņemt atbildi, bez vajadzības iedziļināties Google Analytics plašumos.

Tu vari arī vienkārši uzdot jautājumu, izmantojot meklēšanas joslu. Piemēram, meklēšanas joslā ieraksti “How many users from organic search in last 30 days?” un Google Analytics Tev iedos atbildi. Vienīgais tas, ka šie jautājumi jāraksta angļu valodā.

Kā tas var palīdzēt Tavam biznesam?

Izmantojot “Insights” funkciju, Tu vari:

  • ātri un efektīvi izmantot Google Analytics funkcijas, netērējot daudz laika platformas apguvei,
  • uzstādīt personalizētus iestatījumus, lai vienmēr ātri varētu piekļūt datiem, kas Tevi interesē visvairāk.

Secinājumi

Google Analytics var sniegt daudz un dažādu vērtīgu informāciju par to, kā Tavai mājaslapai veicas. Un Tu vari izmantot šo informāciju, lai pieņemtu pamatotus lēmumus par to, kā uzlabot mārketinga stratēģiju vai pašu mājaslapu.

Uzņēmumi, kas neizmanto Google Analytics, nosacīti dara lietas “uz dullo” – tie reklamējas, nemaz nezinot, vai viņu reklāma strādā. Viņi cenšas piesaistīt apmeklētājus, nezinot, no kurienes apmeklētāji pie viņiem ierodas. Viņi veic izmaiņas lapā, nezinot, ko vajadzētu mainīt.

Izmanto datus sava biznesa audzēšanai. Tagad Tev ir pieejams Google Analytics un tu vari pieņemt labākus lēmumus, balstoties uz datiem, kā arī izmērīt veikto darbību ietekmi un rezultātus. Tas viss palīdzēs Tavam uzņēmumam augt ātrāk un veiksmīgāk.

Ja rodas kādi jautājumi vai nepieciešama palīdzība, droši izmanto Mozello klientu servisu.


Sākt veidot mājas lapu