Kā mājas lapa un interneta veikals var palīdzēt nopelnīt vairāk?

Kā izveidot mājas lapu?

Ja šaubies, vai tavam uzņēmumam vajag mājaslapu vai e-veikalu, vai arī pietiek ar sociālo tīklu profiliem, šo rakstu esam sagatavojuši tieši tev. Lasi tālāk un uzzini kāpēc tava uzņēmuma mājaslapai vai e-veikalam ir jāpastāv pirms Facebook lapas un jākalpo par pamatu tavām tiešsaistes mārketinga aktivitātēm un biznesa automatizācijai.

Daži mazie uzņēmēji nesaskata ieguvumu mājaslapas izveidē, jo uzskata, ka mājas lapa ir tikai tāda dārga formalitāte, ko varēs izdarīt vēlāk, kad uzņēmums paplašināsies. Patiesībā ir otrādi - digitālajā laikmetā kvalitatīva mājas lapa var kļūt par pamatu uzņēmuma ātrai izaugsmei, pie kam mājas lapas izveide šodien nav ne dārga, ne sarežģīta. Tava pirmā mājas lapa varētu būt gatava jau šovakar.

Ko uzņēmums iegūst, izveidojot mājaslapu?

 • Iespēja netraucēti un precīzi pastāstīt par savu uzņēmumu. Savā mājaslapā tevi neierobežos citu platformu uzliktie formāta vai tehniskie ierobežojumi. Tu varēsi iepazīstināt klientus ar savu ideju un piedāvājumu tieši tādā veidā, kā esi iedomājies - pārskatāmi un izsmeļoši, īsi un konkrēti vai vizuāli un interaktīvi. Turklāt tavam vēstījumam netraucēs reklāmas un citi kairinātāji, kas sociālajos tīklos varētu novērst klienta uzmanību.
 • Mājaslapa ietaupa laiku, jo dara darbu tavā vietā. Pirmkārt, mājas lapa pilda informatīvu funkciju un uzņēmuma vadītājam vai klientu speciālistam nav vairākkārt jāatbild uz identiskiem klientu jautājumiem. Otrkārt, e-veikals palīdz automatizēt pirkumus un samazināt papīrdarbu un citas manuālas darbības. Pārdošana var notikt automātiski 24/7 režīmā.
 • Mājaslapa ir uzņēmuma virtuālais skatlogs un vizītkarte. Iedomājies situāciju, kurā tikko esi saticis savu potenciālo klientu. Ja aicināsi viņu meklēt sava uzņēmuma piedāvājumu Facebook vai Instagram profilā, diez vai radīsi par sevi profesionālu un nopietnu iespaidu. Turpretī profesionāla biznesa mājaslapa ar personīgo domēnu kalpos par tava uzņēmuma seju un virtuālo skatlogu.
 • Mājas lapa spēcina uzņēmuma zīmolu un tēlu. Mājas lapai var pieslēgt individuālu domēna vārdu, kas atbilst zīmolam, piemēram, tavszīmols.lv. Šādu mājas lapas adresi būs patīkami un viegli reklamēt un klienti vieglāk iegūst pārliecību, ka uzņēmumam var uzticēties. Savukārt, uzņēmums bez mājaslapas vai tikai ar sociālo mediju profiliem var radīt klientos šaubas, ka tas nav profesionāls, nav pieredzējis vai vispār nav uzticams.
 • Iespēju parādīties Google rezultātu augšgalā. 94% klientu pirms pirkuma izdarīšanas meklē par to informāciju internetā, visbiežāk tieši Google. Uzņēmumam bez mājaslapas nav izredžu uzlabot savus SEO rādītājus jeb parādīties meklējumu saraksta augšgalā - it īpaši gadījumos, ja cilvēki meklē tavus pakalpojumu pēc atslēgas vārdiem (nevis, ierakstot tieši tava uzņēmuma nosaukumu).

Ko uzņēmums iegūst, izveidojot interneta veikalu?

 • Lielisks veids, kā izrādīt savu produktu vai pakalpojumu klāstu. Instagram vai Facebook galerijas nav domātas pārskatāmai produktu un modeļu demonstrēšanai. Turpretī savā e-veikalā vari izvēlēties labāko veidu, kā uzrunāt savus klientus. Mozello e-veikalos iestrādāts ērts un funkcionāls produktu katalogs, kas palīdzēs maksimāli efektīvi izrādīt tava uzņēmuma produkciju.
 • Bizness 24/7, visā pasaulē. Tavi klienti varēs iegādāties tava uzņēmuma piedāvātos produktus vai pakalpojumus sev ērtā laikā un vietā. Turklāt, pateicoties e-veikalam, nepieciešama minimāla iesaiste no paša uzņēmuma vadītāja - kad e-veikals būs “gaisā”, tas darbosies automātiski un faktiski pelnīs tev naudu.
 • Automātiska maksājumu saņemšana. Interneta maksājumi ir ātri un izdevīgi gan pircējiem, gan pārdevējiem. Mozello ļauj viegli izvēlēties un uzstādīt vēlamos apmaksas veidus, kā rēķini, PayPal, elektroniskie maksājumi.
 • Samazinātas izmaksas un augstāka konkurētspēja. E-veikalam nav telpu īres maksas un darbinieku algas. Samazinātas izmaksas, tev ļaus piedāvāt zemākas cenas, kas savukārt vairos pirkumus un dos priekšrocību pār konkurentiem.
 • Bezmaksas reklāmas iespēja. Klienti var viegli ieteikt tavus produktus un pārsūtīt saiti draugiem.
 • Iespēja testēt auditorijas interesi par jauniem produktiem. Ja tavs uzņēmums ir jauns vai ja vēlies ieviest jaunu produktu līniju, e-veikals būs labs indikators, vai taviem klientiem būs interese par šādu piedāvājumu.

Mājas lapa vai e-veikals kalpo par pamatu uzņēmuma komunikācijai internetā

Mājaslapa ir ļoti būtiska klienta ceļa jeb klienta ceļojuma (customer journey) sastāvdaļa. Varētu pat teikt - tās pamats. Šī pieeja sakņojas klientu darbību izpratnē un klientu precīzā uzrunāšanā, atrodot pareizo pieeju un īsto brīdi pielāgotai reklāmai vai cita veida komunikācijai.

Sociālo tīklu profili un mājas lapa būtībā nodrošina dažādus posmus tava klienta ceļojumā uz gala mērķi. Facebook profils ir kā taksometrs, kas cilvēku nogādā uz lidostu (rosina interesi), savukārt mājas lapa ir kā lidmašīna, kas aizved uz siltajām zemēm (pārliecina un noslēdz darījumu).

Pirmajos klienta ceļa posmos (interese un apsvēršana) būtiska loma ir gan sociālajiem medijiem (piemēram, tajos parādoties remārketinga reklāmām), gan e-pasta mārketingam un Google reklāmām. Taču šīs pieejas pamatā ir mājaslapa un/vai e-veikals, jo nonākšana tajā un pirkuma izdarīšana ir visu pārējo tiešsaistes darbību galvenais mērķis. Bez mājaslapas tava komunikācija būs ierobežota, jo tu nevarēsi efektīvi īstenot pēdējos klienta ceļa soļus, piemēram darījuma noslēgšanu un klienta noturēšanu pēc pirkuma izdarīšanas (Retention).

Iedomājies, ka esi publicējis konkursu sociālajos medijos vai izvietojis Adwords reklāmas Google meklētājā. Klikšķinot uz baneriem vai saitēm, kas minētas tavās reklāmās, cilvēkam ir jānonāk īstajā mājaslapas sadaļā vai arī e-veikalā pie konkrētās preces. Savukārt pēc pirkuma izdarīšanas varēsi aicināt klientu pievienoties e-pasta abonentu sarakstam vai ieteikt tavus produktus draugiem.

Atceries šo vienkāršo patiesību:

Sociālie mediji ir radīti komunikācijai. Tajos cilvēks var uzzināt par tavu uzņēmumu, un tie var stimulēt patērētāju interesi vai vairot sekotājus tavam zīmolam. Bet lēmuma pieņemšanai un pašam pirkuma faktam vislielākā iespēja ir notikt tavā mājaslapā un e-veikalā. Kāpēc? Jo tas ir ērtākais veids, kā iepazīstināt ar piedāvājumu un uzreiz pārdot produktu. Viņš vai viņa var pārskatāmi redzēt visu piedāvājumu un nepieciešamības gadījumā turpat iegūt papildu informāciju.

Kādas mārketinga un komunikāciju priekšrocības sneidz mājas lapa un e-veikals?

 • Tu vari pieslēgt Google Analytics rīku un uzzināt vairāk par savu mērķauditoriju. Izmantojot Google Analytics, vari redzēt, cik daudzi cilvēki ir apmeklējuši tavu mājaslapu, kādos dienas laikos, no kādām vietnēm viņi ir ieradušies utt. Pateicoties šādai informācijai, vari labot savas mājaslapas trūkumus un eksperimentēt ar efektīvākām pārdošanas taktikām.
 • Tu vari publicēt noderīgus rakstus blogā. Mājaslapā izvietoti raksti ne tikai padziļināti iepazīstinās klientus ar tevi, tavu preci vai pakalpojumu, bet arī palīdzēs tavam uzņēmumam parādīties Google meklētājā (ja radīsi rakstus par tavai mērķauditorijai aktuālām tēmām un paralēli izmantosi atslēgvārdus). Turpretī, ja bloga rakstus izvietosi tikai Facebook, tie ātri vien pazudīs neskaitāmu citu postu vidū. Ar bloga rakstu palīdzību var veicināt arī mājaslapas apmeklējumu, piemēram, izsūtot e-pastā ziņu par jaunu rakstu.
 • Tu vari veidot e-pasta mārketinga abonentu sarakstu. E-pasta mārketings ir lielisks veids, kā uzturēt ciešāku saikni ar saviem klientiem. Vari sūtīt jaunumu e-pastus, kas vedīs lasītājus uz tavu blogu vai jaunām mājaslapas sadaļām. Vai arī akciju e-pastus, kas vedīs pa taisno uz vietu, kur attiecīgo produktu iespējams iegādāties.
 • Tu vari izvietot bezmaksas reklāmu - pop-up banerus, dažādas akcijas u.c. Piemēram, vari piedāvāt bezmaksas piegādi, sasniedzot konkrētu summu, vai svētku atlaides, ievadot promo kodu pirkšanas solī.
 • Vari veidot interaktīvu klientu atbalsta mehānismu, piemēram, čatu vai saziņas / klientu servisa formu.
 • Tu vari rīkot mārketinga kampaņas ārpus sava e-veikala. Piemēram, ja vēlēsies sarīkot izpārdošanu un izvietot par to maksas reklāmas sociālajos medijos vai Googlē, tās vedīs tieši uz tavu e-veikalu, ļaujot klientam ērti izdarīt pirkumu.
 • Vari īstenot retārgetinga jeb remārketinga kampaņas. Tās ļauj rādīt pielāgotu reklāmu cilvēkiem, kas ir jau apmeklējuši, bet aizgājuši no tava e-veikala. Tas darbojas ar “pikseļa” palīdzību, kas ievietots tavas mājaslapas vai e-veikala kodā.

Sper soli izaugsmes virzienā jau šodien!

Iespējams, vispārliecinošākais arguments par labu mājas lapas veidošanai ir šāds:
Nav iemesla to nedarīt! Izveidot mājas lapu šodien ir viegli un tas gandrīz neko nemaksā.

Izveidot mājaslapu vai e-veikalu ar Mozello ir tik vienkārši un ātri, ka vari to izdarīt jau šodien - ja vien esi gatavs izbrīvēt brīdi savā aizņemtajā grafikā. Turklāt, iesākumam, varēsi izveidot to bez maksas, jo Mozello piedāvā arī bezmaksas plānu.

Savukārt, ja vēlēsies individuālu domēna vārdu (bez mozello.lv adresē) un citas iespējas, kas palīzēs izveidot efektīvu un profesionālu mājaslapu vai e-veikalu, tad par nelielu mēneša maksu varēsi pieslēgt kādu no Mozello Premium plāniem.

Priekšrocības, izvēloties Mozello kā savu mājaslapas veidošanas platformu:

 • Nevajag lielus finanšu ieguldījumus. Sākt veidot savu mājas lapu vari bez maksas, bet pilnvērtīgs pakalpojums ar individuālu domēna vārdu un paplašinātām iespējām mēnesī nemaksās dārgāk par pusdienām ātrās ēdināšanas restorānā.
 • Mēs parūpēsimies par visu tehnisko pusi. Tev nebūs jālauza galva par Web hostingu, domēna reģistrāciju un mājaslapas tehniskajiem uzstādījumiem. Varēsi nodoties radošajam procesam - aizpildīt sava uzņēmuma mājaslapu ar vēlamo saturu, dizainu un savu piedāvājumu.
 • Mobilajiem draudzīga mājaslapa vai e-veikals. Ar Mozello veidota mājaslapa vai e-veikals izskatīties lieliski un darbosies gan datorā, gan mobilajās ierīcēs.
 • Varēsi īstenot jaudīgus mārketinga un SEO pasākumus. Esam paredzējuši visu tehnisko nodrošinājumu, kas nepieciešams tava biznesa reklamēšanai Google vai sociālajos medijos.
 • Saprotams, funkcionāls un vienkārši lietojams e-veikala produktu katalogs. Varēsi izvēlēties pārskatāmāko veidu savu produktu izrādīšanai. Ērti ievietot un pielāgot savas preces.
 • Klientam ērts pirkumu grozs un maksājumu apstrāde. Mozello e-veikala iepirkumu grozs veidots tā, lai klientu patiešām rosinātu izdarīt pirkumu, nevis pamest to pusceļā.
 • Vari viegli veidot daudzvalodu mājaslapas. Ja vēlēsies paplašināt sava biznesa darbību un uzrunāt cilvēkus vairākās valodās, ar Mozello varēsi viegli to realizēt.
 • Vajadzības gadījumā nodrošināsim atbalstu. Ja tev radīsies jautājumi, mēs tev palīdzēsim. Mozello ir vienīgā platforma, kas piedāvā klientu atbalstu latviešu valodā, Tāpat varam palīdzēt arī krievu un angļu valodā.
 • Pamatīgs bezmaksas resursu un informācijas klāsts. Tavā rīcībā ir

Pamēģini pats!


Sākt veidot mājas lapu   Sākt veidot interneta veikalu