Efektīva mājas lapa paša spēkiem: Saturs

Karlis Blumentals
Efektīva mājas lapa paša spēkiem: Saturs

Pirms veidot mājas lapas informatīvo struktūru, vēlams padomāt - kādu informāciju mājas lapas apmeklētājs vēlēsies noskaidrot un kādu informāciju mēs vēlamies pasniegt. Nav lielas jēgas no mājas lapas, kurā nav iespējams atrast vajadzīgo informāciju.

Kā tad ir pareizi? Lai nenošautu greizi, vajadzētu pieturēties pie šādām vadlīnijām:

Sākuma lapa

Pēc pirmās jeb sākuma lapas jātop skaidram, ko uzņēmums dara.

Pirmajai lapai vajadzētu piesaistīt apmeklētāja uzmanību, radīt labu iespaidu un veiksmīgi novirzīt apmeklētāju uz papildus informāciju vai kādas darbības veikšanu.

Produkti / pakalpojumi

Produktu / pakalpojumu sadaļās vajadzētu izklāstīt uzņēmuma piedāvājumu - pēc iespējas informatīvi, taču vienlaicīgi arī maksimāli kodolīgi, jo lasītājs visdrīzāk veltīs maksimums pāris minūtes un tev ir jāmaksimizē šis laiks savā labā.

Parasti cilvēkus interesē pakalpojumu vai produktu klāsts, kvalitāte un cena.

Kontakti

Pilnīgi obligāta ir kontaktu sadaļa, kur sniedz detalizētu kontaktinformāciju - tālruņus, adresi, darba laikus un karti - kā nokļūt līdz uzņēmumam. Šajā sadaļā var būt arī kontaktu forma, kas dod iespēju cilvēkam nosūtīt ziņojumu, neatverot e-pasta programmu.

Par uzņēmumu

Noteikti vajadzētu iekļaut informāciju par uzņēmumu. Parasti šādu sadaļu sauc "Par mums", un tajā iekļauj uzņēmuma sasniegumus, galvenos plusus un vēsturi, ja tā ir pietiekami saistoša.

Galerija

Galerijas sadaļu ir ieteicams veidot, lai demonstrētu vizuālu informāciju par saviem pakalpojumiem vai paveiktajiem darbiem. Mēdz teikt, ka viens attēls ir tūkstoš vārdus vērts. Protams, lai parādītu sevi no labākās puses, vēlams publicēt tikai glītus un kvalitatīvus attēlus.

Katalogs / veikals

Ja uzņēmums ražo vai tirgo produktus, vajadzētu apsvērt domu izveidot preču katalogu. Katalogs dod iespēju apmeklētājam iegūt informāciju par uzņēmuma piedāvāto produktu klāstu. Pieslēdzot interneta veikala funkciju, katalogu var pārveidot par pilnvērtīgu interneta veikalu. Tādējādi ir iespējams nodrošināt uzņēmuma produkcijas apskati un tirdzniecību 24/7 režīmā.

No otras puses - svarīgi ir apzināties, ka produktu kataloga izveidošana un uzturēšana var būt ievērojams papildu darbs, jo produktiem nepieciešamas bildes un apraksti, kuru izveide prasa papildus laiku, it īpaši gadījumos, ja produktu klāsts ir ļoti plašs vai regulāri mainīgs.

Protams, ja lietotājam ir jāizvēlas starp diviem uzņēmumiem, no kuriem viens parāda plašu un skaistu produktu klāstu, kamēr otrs tikai sola, tad uzvarētājs cīņā par apmeklētāja uzmanību visbiežāk būs uzņēmums ar skaisto katalogu.

Citas sadaļas

Pēc izvēles var iekļaut arī jaunumu, publikāciju, padomu u.c. sadaļas. Jo vairāk vērtīgas informācijas ir mājas lapā, jo "dzīvāku" iespaidu uzņēmums atstāj gan uz apmeklētāju, gan Google meklētāju, kas mājas lapas ar vērtīgu saturu rāda augstāk.

Kas par daudz - tas par skādi

Svarīgi apzināties, ka apmeklētāji mājas lapās parasti pavada ļoti maz laika, tāpēc informācijas apjoms ne vienmēr ir būtisks. Daudz svarīgāka ir iespēja ātri atrast svarīgāko. Tieši tāpēc vēlams īpaši piestrādāt pie lapas struktūras un sadaļu sakārtojuma.

Optimālie parametri parasti ir:

  • Ne vairāk kā 7 galvenās sadaļas
  • Ne vairāk kā viens apakšlīmenis

Šajā kontekstā nebūtu jāuztraucas par lielu produktu vai publikāciju skaitu, jo tādas apjomīgas sadaļas kā katalogs un jaunumi parasti tiek attēlotas kā viena lielā sadaļa un papildus vizuālo slodzi uz mājas lapas galveno izvēlni nerada. Vismaz tā tas ir mājas lapām, kas veidotas ar Mozello.

Kopsavilkums

Principā mājas lapas struktūrai, kā minimums, vajadzētu būt apmēram šādai.

Nākamajā rakstā - par to, kā formatēt saturu, lai nodrošinātu maksimāli efektīvu informācijas uztveršanu.