5 kļūdas, kas liek Tavai mājaslapai izskatīties neprofesionāli

5 kļūdas, kas liek Tavai mājaslapai izskatīties neprofesionāli

Lietotājam nepieciešamas aptuveni 50 milisekundes, lai izveidotu priekšstatu par tavu mājas lapu un izlemtu, vai tajā uzkavēties, vai doties prom.

Tas ir ļoti īss laiks, lai pārliecinātu apmeklētājus, ka tava lapa ir viņu uzmanības vērta.

Bet nekrīti izmisumā — mēs esam apkopojuši 5 kļūdas, no kurām izvairīties, lai tu nepalaistu garām nevienu apmeklētāju un vērtīgu iespēju. Novērs šīs vienkāršās, bet tajā pašā laikā ļoti būtiskās kļūdas, lai atstātu profesionālas un uzticamas lapas iespaidu.

Raksta beigās mēs minēsim vēl trīs 3 nelielus mājas lapu uzlabojumus, kas var ievērojami uzlabot apmeklētāju pieredzi.

Lasīt tālāk

Kā rakstīt mājaslapas tekstus, kas strādā un nes rezultātus

Kā rakstīt mājaslapas tekstus, kas strādā un nes rezultātus

Rakstītais vārds ir spēcīgs ierocis, un tas ir īpaši svarīgs mājaslapas veidošanā – tā ir tava uzņēmuma vizītkarte. Interesants mājaslapas teksts var pievilināt jaunus klientus. Slikti rakstīts teksts var tos aizbiedēt. Šajā rakstā stāstīsim par to, kā uzrakstīt labu tekstu un izveidot mājaslapu, kura izceļas uz pārējo fona.

Gatavojot savu mīļāko ēdienu, tev ir nepieciešamas konkrētas sastāvdaļas, lai tas garšotu, kā pienākas. Tāpat ar mājaslapas tekstu – lai tas sanāktu labs, nepieciešami daži svarīgi elementi.

Tie ir:

 • virsraksti
 • apakšvirsraksi
 • darbības pogas
 • produktu vai īpašību apraksti
 • “par mums” lapa.

Bet pirms runājam par katru no tiem, mums jāpiemin slavenais bubulis – SEO (Search Engine Optimization) jeb meklētājprogrammas optimizēšana. Bez tās mūsdienās nav iespējams izveidot mājaslapu, jo tā uzlabo lapas meklēšanu un redzamību internetā.

Atslēgas vārdu izpēte ir viens no labākajiem un vērtīgākajiem veidiem, kā optimizēt savu mājaslapu pat, ja esi SEO iesācējs. Izmanto rīkus kā Google AdWords Keyword Planner vai MOZ Keyword Explorer, lai uzzinātu, kurus atslēgas vārdus izmantot un iekļaut savā mājaslapā.

Kad tas ir noskaidrots, varam sākt rakstīt! Sāksim pēc kārtas:

Lasīt tālāk

Kā uzņemt profesionālus preču fotoattēlus bez fotogrāfa iemaņām un ar minimālu budžetu

Kā uzņemt profesionālus preču fotoattēlus bez fotogrāfa iemaņām un ar minimālu budžetu

Ja tu pārdod savas preces internetā, tavi panākumi daļēji balstās uz labas kvalitātes fotoattēliem. Šis raksts ir paredzēts tieši tev.

Fakts:

Cilvēki vienmēr pievērš uzmanību internetveikala vizuālajam noformējumam. Patiesībā pētījumi liecina, ka 93% cilvēku, kas iepērkas internetā, uzskata, ka augstas kvalitātes fotoattēliem ir noteicoša ietekme uz lēmumu veikt vai neveikt pirkumu.

Turklāt profesionāli attēli liek tavam zīmolam izskatīties profesionālāk, savukārt pircēji tavas preces uztvers kā vērtīgākas. Statistika liecina, ka cilvēki daudz biežāk ir gatavi veikt pirkumus interneta vietnē, ja tajā redzamās bildes ir labas kvalitātes.

Šis raksts ir ekspreskurss, kas iemācīs tev uzņemt nevainojamas tavas preces fotogrāfijas izvietošanai interneta veikalā ar jebkādu kameru, turklāt mājas apstākļos.

Lūk, ko tu apgūsi:

 • kā sagatavoties fotosesijai (t.i., kāds aprīkojums tev būs nepieciešams)
 • kā sagatavot fotosesijas uzstādījumu
 • kā preces sagatavot fotosesijai
 • kā uzņemt preču fotoattēlus
 • kā apstrādāt preču fotoattēlus

Sāksim!

Lasīt tālāk

Zīmola veidošanas ABC: kā izveidot atmiņā paliekošu mājas lapu

Zīmola veidošanas ABC: kā izveidot atmiņā paliekošu mājas lapu

Zīmola dizains ir uzņēmuma nosaukums, logo un mājas lapa, pareizi?

Tā tomēr īsti nav.

Tava zīmola dizains ir visa uzņēmuma tēls kopumā, kas ietver gan visus vizuālos materiālus, gan fontus un pat bildes, ko publicē savos sociālajos medijos.

Sākot veidot savu zīmolu, tavs pirmais solis ir noteikt savu zīmola stratēģiju, mērķauditoriju un veidu, kā vēlies to uzrunāt. Tev šie apsvērumi jāņem vērā, kad veidosi sava zīmola tēlu vienlaikus ar dizaina personību.

Kad esi sapratis, ko vēlies pavēstīt pasaulei, ievēro šos vienkāršos padomus, lai radītu pievilcīgu zīmolu un mājas lapu:

Lasīt tālāk

9 lietas, kuras vari ātri ieviest savā mājas lapā un uzlabot rezultātus

9 lietas, kuras vari ātri ieviest savā mājas lapā un uzlabot rezultātus

Vai kādreiz esi vēlējies, lai Tavai mājaslapai būtu spēcīgāki rezultāti? Tu noteikti gribētu iegūt vairāk klientus, pirkumus e-veikalā vai bloga abonentus? Ja tā, tad šis raksts ir tieši Tev.

Izveidot mājaslapu, kas ir pati pilnība, visticamāk, ir diezgan neiespējami, taču Tu vari pilnveidot tos nedaudzos aspektus, kam apmeklētāji mēdz pievērst visvairāk viņu dārgās uzmanības.

Šis raksts Tev atklās 9 lietas, kuras ieviest vai uzlabot savā mājaslapā (30 minūšu laikā vai pat ātrāk!) un kas palīdzēs gūt labākus rezultātus.

Tas vēl nav viss…

Raksta noslēgumā ir atrodams bezmaksas PDF saraksts, kurā iekļauti visi šajā rakstā minētie paņēmieni – lejupielādē, izdrukā un turi to sev pa rokai. Izdrukājamajā sarakstā ir iekļauti arī daži papildu padomi un paņēmieni!

Lasīt tālāk

5 lieliskas kvalitatīvu bezmaksas bilžu iegūšanas lapas

5 lieliskas kvalitatīvu bezmaksas bilžu iegūšanas lapas

Mēs zinām, cik grūti, laikietilpīgi un reizēm pat nogurdinoši ir atrast piemērotus attēlus savai mājaslapai vai interneta veikalam. Īpaši tādus, kuri būtu atbilstoši, kvalitatīvi un pietiekami spēcīgi, lai nodotu ziņu un uzrunātu mājaslapas apmeklētāju. Šeit nav runa par mazajiem baltajiem cilvēciņiem un pārspīlēti laimīgo ģimeņu bildēm. Tas noteikti nav virziens, kurā jāskatās.

Skaisti un kvalitatīvi bezmaksas attēli ir retums, bet tas ir lielisks veids, kā uzlabot mājaslapas izskatu gadījumos, kad budžets ir ierobežots.

Svarīgi ņemt vērā to, ka Tevis izvēlētie attēli mājaslapā veiks vairākas svarīgas funkcijas. To izvēlei ir jāpievērš pastiprināta uzmanība, jo tie:

 • palīdz nodot apmeklētājam ziņu;
 • veido mājaslapas atmosfēru un sajūtas;
 • piešķir dizainam dzīvību;
 • padara mājaslapu patīkamu apmeklētāju acīm;
 • ja veiksmīgi izvietoti, tie padara Tavu mājaslapu kārtīgu un vieglāk uztveramu;
 • dod uzticamības un kvalitātes sajūtu, tādejādi palīdz pārdot produktu.

Google, šķietami liekas labākais, ērtākais un pirmais resurss attēlu ieguvei, bet patiesībā  - mēs tam īsti nepiekrītam, jo, lai arī šeit var atrast daudz attēlu, tie ne vienmēr ir lieliskā kvalitātē, kā arī vēl atliek darbs ar autortiesību noteikumiem, lai zinātu, vai vispār drīksti izmantot tieši to attēlu, kuru esi izvēlējies! Par laimi internetā iespējams atrast ļoti daudzas parocīgākas lapas, kurās Tu vari ērti iegūt skaistus un kvalitatīvus attēlus.

Vairumā gadījumu šīm attēlu bankām ir kāda maksa par to izmantošanu. Tomēr,  ja cītīgi meklē, tad var atrast arī tiešām labas vietnes, kas piedāvā augstas kvalitātes attēlus bez maksas.

Lai atvieglotu Tev šo procesu, esam apkopojuši 5 mūsu iecienītākās lapas, kurās varēsi iegūt lieliskas, kvalitatīvas bildes savām vajadzībām bez maksas, neuztraucoties par autortiesību pārkāpšanu.

Lasīt tālāk

Vai uzņēmuma Facebook lapa spēj aizvietot mājaslapu?

Vai uzņēmuma Facebook lapa spēj aizvietot mājaslapu?

Facebook vidē šobrīd ir vairāk kā 40 miljoni biznesa lapu. Pieļauju, ka, ja lasi šo rakstu, arī Tu ietilpsti šajos 40 miljonos. Un tas ir super, lapas izveidošana ir pilnīgi bez maksas, pietiekami vienkārša un pats labākais, ka tā dod milzīgas iespējas uzrunāt un veidot saikni ar savu mērķauditoriju. Tajā pašā laikā liela daļa uzņēmumu turpina ieguldīt līdzekļus arvien mūsdienīgāku mājaslapu izveidošanā, bet laiku pa laikam nākas dzirdēt arī to, ka: "priekš kam man to mājaslapu, interneta veikalu, jo man taču viss notiek Facebook."

Katrs, protams, rīkojas, kā vēlas. Tomēr kāds ir ieguvums no tā, ka Tev ir gan viens, gan otrs – par to šajā bloga rakstā.

Lasīt tālāk

Kā "nesačakarēt" savu mājas lapu ar slikti formatētu saturu?

Kā "nesačakarēt" savu mājas lapu ar slikti formatētu saturu?

Senos laikos, kad mājas lapas tika veidotas tikai web izstrādes firmās pēc individuāla pasūtījuma un maksāja vairākus simtus vai tūkstošus latu, lietotājam nebija jāuztraucas par teksta formatēšanu, jo to veica pieredzējis dizainers. Taču mūsdienās, pateicoties tādām platformām kā Mozello, savu mājas lapu vai interneta veikalu var izveidot ikviens. Tas ir palicis vienkārši, ātri, ērti un neprasa ieguldīt milzīgus līdzekļus, kas bieži vien agrāk kalpoja kā bloķējoša siena biznesa uzsākšanai internetā. Tagad tās vairs nav, bet, veidojot lapu saviem spēkiem, par satura formatēšanu nākas atbildēt pašiem. Traki? Nebūt ne! Nav pamata satraukumam, jo tā nav nekāda augstākā matemātika.

Tādēļ esam izveidojuši šo nelielo rakstu, kas Tev palīdzēs saprast, kā neaizšaut greizi, formatējot savas lapas saturu.

Lasīt tālāk

Kas jāievēro, lai interneta veikals atbilstu likuma prasībām?

Kas jāievēro, lai interneta veikals atbilstu likuma prasībām?

Pateicoties tādām platformām kā Mozello, interneta veikalu mūsdienās atvērt ir iespējams neatejot no datora, vienā vakarā. Tomēr, lai nesanāktu nepatikšanas ar Valsts ieņēmumu dienestu vai patērētāju tiesību sargiem, ir svarīgi ievērot dažas vienkāršas juridiskās nianses. Līdzīgi kā interneta veikala izveide, arī juridisko detaļu sakārtošana ir pietiekami vienkārša.

Lasīt tālāk

Vai Tavas mājas lapas galvenajā izvēlnē ir pieļauta šī kļūda?

Vai Tavas mājas lapas galvenajā izvēlnē ir pieļauta šī kļūda?

Veidojot savu mājas lapu vai interneta veikalu var šķist, ka galvenajā izvēlnē (menu) jāiekļauj viss un, maksimāli detalizeti, lai apmeklētājs varētu tur visu uzreiz un vienkārši atrast.

Tomēr, patiesība ir tāda, ka mājas lapas galvenā navigācija ir vieta, kur vairāk ir sliktāk un tai drīzāk var pielīdzināt slaveno teicienu “Less is more” jeb "mazāk ir vairāk”.

Lasīt tālāk

Mājas lapas SEO optimizācija paša spēkiem. 5 vienkāršas SEO metodes.

Mājas lapas SEO optimizācija paša spēkiem. 5 vienkāršas SEO metodes.

Izveidota mājas lapa, interneta veikals vai blogs? Lieliski! Taču, lai sasniegtu patīkamu rezultātu, būs nepieciešams mārketings un dažādi optimizācijas darbi.

Šoreiz pastāstīsim par SEO, jeb Search Engine Optimization. Tas ir process, kas palīdz Tavai mājas lapai sadraudzēties ar Google un citām meklēšanas platformām. Rezultātā šīs platformas saprot, par ko ir Tava mājas lapa, un tā tiek veiksmīgi parādīta brīdī, kad cilvēki meklē konkrētos atslēgas vārdus. Labs SEO var uzlabot Tavas mājas lapas pozīciju Google un tas, savukārt, var palīdzēt iegūt ne tikai lielāku apmeklētāju skaitu, bet arī vairāk klientu.

Izklausās ļoti labi un vajadzīgi, tomēr liela daļa mājas lapu īpašnieku šo procesu ignorē. Iespējams, kādam tas liekas par grūtu, par ilgu vai kāds vienkārši vēl nezina, kas tas ir un kāpēc tas ir svarīgi.

Mēs Tev atklāsim 5 vienkāršas un ātri realizējamas SEO metodes, kas palīdzēs uzlabot Tavas mājas lapas SEO.

Lasīt tālāk

5 jautājumi uz kuriem jāatbild Tavas mājas lapas pirmajai lapai

5 jautājumi uz kuriem jāatbild Tavas mājas lapas pirmajai lapai

Tavas mājas lapas pati pirmā lapa ir nepārportami svarīgākā daļa no mājas lapas. Tas tādēļ, ka tā ir pirmā lieta, ko apmeklētājs redzēs, ierodoties Tavā lapā, un pirmais iespaids ir ļoti svarīgs. Tai ir ne tikai jāizskatās labi, bet jābūt arī funkcionālai un jāspēj apmeklētājam dot skaidras atbildes.

Lai pārliecinātos, ka Tavas mājas lapas sākuma lapa ir efektīva, izlasi rakstu un pārbaudi, vai tā sniedz atbildes uz šiem 5 jautājumiem.

Lasīt tālāk

Slepenā recepte lieliskas mājas lapas izveidei

Slepenā recepte lieliskas mājas lapas izveidei

Ikviens vēlas, lai viņa mājas lapa ir skaista un efektīva, bet tam ir nepieciešamas svarīgas un rūpīgi atlasītas sastāvdaļas. Šis raksts atklās Tev recepti, kas palīdzēs izveidot vai pilnveidot Tavu mājas lapu, lai tā būtu kārdinoša un neatvairāma.

Lasīt tālāk

5 ieteikumi Tava interneta veikala izaugsmes veicināšanai

5 ieteikumi Tava interneta veikala izaugsmes veicināšanai

Nav noslēpums, ka tieši mazas detaļas un reizēm šķietami sīkumi spēj uzlabot rezultātu, efektivitāti un izaugsmi.

Šis raksts ir paredzēts tiem lasītājiem, kuriem jau ir savs interneta veikals vai tikai plāno to izveidot. Zemāk iekļautas piecas metodes, kuras pielietojot var ievērojami uzlabot interneta veikala panākumus.

Lasīt tālāk

Ko par tevi runā tavas mājas lapas krāsas?

Ko par tevi runā tavas mājas lapas krāsas?

Mums visapkārt ir krāsas un katrai no tām ir izveidojušās kādas asociācijas. Tādēļ, veidojot mājas lapu, iesakām pievērst spēcīgu uzmanību tam, kādas krāsas tiek izmantotas. Ir pierādīts, ka krāsas spēj ietekmēt cilvēka uztveri un rīcību, tādēļ krāsu izvēli nevajadzētu atstāt otrajā plānā, bet gan uztvert kā uzņēmuma identitātes neatņemamu sastāvdaļu. Lieliski piemēri ir “Coca Cola” un “McDonald’s”, kur redzams, ka krāsa ir neatņemama zīmola sastāvdaļa un atpazīstamības zīme.

Ja vēlies pastiprināt savu vēstījumu, izveidot spēcīgu zīmola identitāti un atpazīstamību, tad izvēlies un ievies krāsu paleti, kura atbilst tam, kas Tu esi, un tam, ko centies pateikt saviem klientiem un apmeklētājiem. Krāsu palete visbiežāk sastāv no vienas dominējošās/pamata krāsas, kura tiek izmantota izteiktāk, un tad kā lieliski aksesuāri tiek izmantotas divas līdz trīs papildus krāsas.

Lasīt tālāk