7 svētku mārketinga idejas, lai uzlabotu pārdošanu 2018. gadā (+ 15 papildu idejas)

7 svētku mārketinga idejas, lai uzlabotu pārdošanu 2018. gadā (+ 15 papildu idejas)

Gada rosīgākā iepirkšanās sezona nav aiz kalniem, un mēs vēlamies uzdot tikai vienu jautājumu:

Vai. Tu. Esi. Gatavs?!

  1. gadā cilvēki visā pasaulē svētku pirkumiem internetā iztērēja 108,15 miljardus ASV dolāru, un tas ir par 14,6% vairāk salīdzinājumā ar 2016. gadu.
    Tiek sagaidīts, ka 2018. gada rezultāti uzstādīs jaunus rekordus, jo arvien vairāk cilvēku izvēlas dāvanas pirkt internetā, tā vietā, lai dotos ķemmēt veikalus.

Bet pag, vai tiešām nav par agru sākt domāt par Ziemassvētkiem?

Atbilde ir viennozīmīgs nē. Drīzāk tas jau bija jādara vakar!

Lasīt tālāk

Google Analytics, ko tas ēd, un 17 iemesli, kāpēc Tev to vajag!

Google Analytics, ko tas ēd, un 17 iemesli, kāpēc Tev to vajag!

Savs bizness – tas ir forši. Gūt no tā peļņu – lieliski. Prast panākt, lai peļņa ir maksimāli liela – izcili! Lai tiktu līdz izcilībai, jāiemācās strādāt ar dažādiem instrumentiem, kas, pareizi lietoti, var pacelt Tavu biznesu 7. Debesīs. Ar mājaslapas izveidi vien ir par maz, ir nepieciešama arī klientu auditorija, turklāt tā ir arī jāizprot, lai varētu piedāvāt viņiem tieši to, ko viņi vēlas, tādējādi gūstot lielāku peļņu. Viens no palīgiem šajā jomā – Google Analytics un šis raksts palīdzēs Tev ar to sadraudzēties un saprast, kur un kāpēc skatīties, lai liktu tam strādāt Tavā labā.

Labās ziņas?

Google Analytics var tikt uzstādīts JEBKURAI mājaslapai tai skaitā arī Tavai ar Mozello veidotajai mājaslapai vai interneta veikalam. Lieliskās ziņas – programmas pamata versija ir bez maksas un ir pilnīgi pietiekama lielākajai daļai lietotāju un mājaslapu.

Lasīt tālāk

Uzzini, kā jēgpilni izmantot "Popup" formas, lai neatbaidītu apmeklētāju un gūtu labumu uzņēmumam

Uzzini, kā jēgpilni izmantot "Popup" formas, lai neatbaidītu apmeklētāju un gūtu labumu uzņēmumam

Raksta autors: Andris Žīgurs – E-pasta mārketinga platformas Mailigen līdzīpašnieks un e-pasta mārketinga kursa vadītājs apmācību centrā Digital Journey. Pašlaik savas zināšanas pielieto Vervo SIA pārdošanas daļas vadīšanā.

Popup – vai patiešām kaitinoši?

Izdzirdot vārdus “Popup”, daļa nepatikā savilks seju un otra daļa uzdos jautājumu: ”Kas ir Popup?”. Pēc būtības, tas ir izlecošais logs, kura pamatuzdevums ir iegūt datus no mūsu mājas lapas apmeklētājiem. Tie, kuriem tas šķiet kaitinoši, varētu būt vairākums, jo ne vienmēr šī datu ievākšana ir bijusi korekta vai neuzkrītoša. Tas saistīts ar to, ka vēsturiski šādas formas ir izmantotas ar galveno ziņu: “Ievadi e-pastu un piedalies loterijā”, vai tamlīdzīgi. Vai arī izveidotas tā, ka katru reizi, pārlādējot lapu vai pārejot uz citu mājas lapas sadaļu, tās atkal parādās.

Piekrītu, ka tas var būt kaitinoši, un tieši tāpēc ieskicēšu, kā izmantot šo instrumentu, lai Tavas mājaslapas apmeklētāji sniegtu savus datus un atļauju tos izmantot. No sākuma pāris nianses, ko noteikti nevajag darīt:

Lasīt tālāk

Kuros groziņos likt uzņēmuma komunikācijas oliņas?

Kuros groziņos likt uzņēmuma komunikācijas oliņas?

Raksta autore: SIA „WIT Berry” vadītāja, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore Linda Kimeiša.

Jautājums izklausās ļoti dīvains, bet tas ir ļoti aktuāls! Nesen Facebook paziņoja, ka testē jaunu ziņu attēlošanas sistēmu. Ja to ieviestu, tas nozīmētu, ka uzņēmumu lapu ziņas parādītos tikai tad, ja par tām maksātu. Vai izklausās traki tiem, kuri paļaujas tikai uz komunikāciju Facebook? Tad nu par šo ir stāsts — kā nesalikt visas komunikācijas oliņas vienā groziņā!

Lasīt tālāk

3 izmaiņas, ko vari ieviest savā mājas lapā jau šodien, un uzlabot SEO rezultātus!

3 izmaiņas, ko vari ieviest savā mājas lapā jau šodien, un uzlabot SEO rezultātus!

Raksta autors: Aigars Cepītis - SEO stratēģijas un uzņēmuma Creative Solutions Group īpašnieks un SEO lektors mārketinga apmācību centrā Digital Journey.

Vēlējos ar Jums padalīties ar 5 ieteikumiem par veicamajām izmaiņām mājas lapā, kas var sniegt lieliskus rezultātus ilgtermiņā. Nav nozīmes tavam pašreizējam zināšanu līmenim par mājas lapas SEO optimizāciju, taču ir nozīme tam, lai ievies šīs izmaiņas savā mājas lapā pēc iespējas ātrāk.

Lasīt tālāk

Uzzini ko darīt, kad Tev ir lielisks produkts vai pakalpojums, bet Tevi neatrod

Uzzini ko darīt, kad Tev ir lielisks produkts vai pakalpojums, bet Tevi neatrod

Raksta autore: Inga Kate Barkovska - reklāmas speciāliste digitālā mārketinga aģentūrā “Infinitum 8” un AdWords lektore mārketinga apmācību centrā “Digital Journey”.

AdWords ir salīdzinoši vienkāršs, ja pārstāvi e-komerciju vai nozari, kur cilvēkiem tiek reklamētas ikdienā izmantojamas preces un pakalpojumi, par kuriem lielākoties visi jau zina un tos izmanto. Tomēr pastāv arī “sarežģītās nozares”, kas sniedz specifiskākus pakalpojumus, kas ir piemērotas samērā šaurai mērķauditorijai. Piemēram, biznesa risinājumi (B2B), IT risinājumi un IT sistēmas, vai produkts ir jaunums un nozarē tam nav konkurences. Šajos gadījumos var rasties divas problēmas - pirmkārt, mērķauditorija vēl nezina kā Tevi atrast, t.i. kādus atslēgvārdus izmantot, un otrkārt, viņi nezina, kādēļ viņiem to vajag - kā tas ietekmēs viņu dzīvi, ikdienu un darbu.

Ja esi viens no tiem, kura produktu vai pakalpojumu mēnesī meklē vien 500 cilvēku, tad ir laiks paplašināt savu digitālo mārketingu, sadarboties ar saistītiem uzņēmumiem un veicināt atpazīstamību. Ja pārdod vai iznomā tehniku konferenču zālēm, tad ir vērts apsvērt reklāmas izvietošanu LinkedIn, vai izveidot reklāmrakstu portālos, ziņu vietnēs un, jā, arī žurnālos, kas paredzēti biznesa cilvēkiem.

Lasīt tālāk

Kā veidot saturu, kas neatbaida Tavus klientus?

Kā veidot saturu, kas neatbaida Tavus klientus?

Raksta autore: Elīna Jurkāne - satura mārketinga nodaļas vadītāja digitālā mārketinga aģentūrā Infinitum 8 un Digital Journey trenere.

Iespējams, šis būs visgaršīgākais raksts par saturu, ko jebkad būsi lasījis ― teksti tiks salīdzināti ar krēmīgiem desertiem, sātīgām itāļu pastām un siltām franču bagetēm ar kūstošu sviestu pār tām. Mērķis ir tikai viens ― palīdzēt Tev izprast, kā veidot saturu, ko Tavs mērķa klients vēlētos apēst. Apēst un alkt pēc nākamā.

Lasīt tālāk

Pievilcīga vizuālā satura 101: kā radīt sabalansētus un estētiskus vizuālos materiālus

Pievilcīga vizuālā satura 101: kā radīt sabalansētus un estētiskus vizuālos materiālus

Raksta autors: Gundars Strazdiņš

Tātad jūs vēlaties veidot plakātu? Varbūt flaieri? Vai vienkārši prezentāciju vai vizītkarti? Ļoti iespējams, ka to darot pašam, īsti nav skaidrs, kā materiālu izveidot tā, lai gala rezultāts ir estētiksi pievilcīgs, acīm tīkams un kopumā atstāj labu iespaidu.

Vai esiet kādreiz skatījušies uz kādu vizuālo materiālu un padomājuši - šis izskatās ļoti labi. Ja atbilde ir jā - tad pastāv liela iespēja, ka tā nav sagadīšanās, kāpēc, piemēram, plakāts vai banneris, izkatās sakārtots, ar sabalansētiem elementiem un kopumā vizuāli baudāms. Varbūt esiet kādreiz paši taisījuši, piemēram, plakātu. Tad uz to paskatījušies un padomājuši - kaut kas īsti nav vai arī kaut kā neizskatās labi... taču nav nojausma, kas ir nepareizi vai kas rada šo sajūtu.

Šī raksta mērķis ir pastāstīt, kas ir tas, kas padara vizuālos materiālus baudāmus un kā, pielietojot dažus vienkāršus vizuālās komunikācijas likumus, tādus radīt varat arī jūs. Ja arī paši ikdienā vizuālos materālus neizstrādājat, raksts palīdzēs saprast, kā pareizi aplūkot citus materiālus un saprast, vai tas ir estētiski pievilcīgs un sabalansēts vai nav, kā arī izvērtēt sava grafiskā dizainera radītos vizuāļus.

Lasīt tālāk

Uzliec sava klienta brilles un apskati savu mājas lapu caur tām

Uzliec sava klienta brilles un apskati savu mājas lapu caur tām

Raksta autors: Google Analytics eksperts Jānis Birģelis

Par analītikas nozīmi mūsu ikdienas dzīvē sanāk dzirdēt arvien vairāk. Arī mājas lapu īpašnieki par saviem apmeklētājiem vēlas noskaidrot daudz vairāk informācijas. Agrāk mums pietika tikai ar apmeklējuma skaitu, tomēr šobrīd mēs vēlamies noskaidrot pēc iespējas lielāku informācijas apjomu par savu klientu, piemēram, no kurienes viņš ir uzzinājis par mūsu lapu, kādu ierīci lietojis, cik daudz informācijas apskatījis, līdz kuram pirkuma solim ticis.

Lasīt tālāk

Uzzini kā piesaistīt uzmanību ar vizuālo saturu

Uzzini kā piesaistīt uzmanību ar vizuālo saturu

Raksta autors: Gundars Strazdiņš

Veidojot jebkāda veida vizuālo saturu, vispirms nepieciešams atbildēt uz jautājumu - kādu mērķi šim vizuālim ir jāsasniedz? Ko es vēlos pateikt mērķauditorijai? Ko es vēlos, lai mērķauditorija padomā, pamana utt.

Bieži vien mūsu mērķis - apzināti vai neapzināti - ir pievērst auditorijas nedalītu uzmanību. Citiem vārdiem sakot - panākt, ka mūsu vizuālo saturu tiešām ievēros un nepalaidīs garām.

Te rodas jautājums - kā to panākt?

Par laimi ir daži vienkārši un viegli pielietojami risinājumi, ar kuru palīdzību ikviens savu vizuālo saturu var padarīt acīs krītošāku un vizuāli redzamāku vidē, kurā saturs ievietots.

Lasīt tālāk

Uzņēmējs kā lielveikala piens. Jeb kā pārdot digitālajā vidē

Uzņēmējs kā lielveikala piens. Jeb kā pārdot digitālajā vidē

Raksta autors: Ivars Bandonis

Ja vēlies taupīt dārgāko resursu - “laiku”, raksta secinājumi ir apkopoti raksta beigās.

Ir parasta pievakare Tavā iecienītajā lielveikalā. Tu staigā starp produktu plauktiem, gaļas un siera stendiem, smaržojošiem maizes plauktiem, krāmējot ratiņos visdažādākos produktus. Ratiņos nonāk dažādi produkti - gan reklāmās redzētie, gan draugu ieteiktie un arī viesībās nogaršotie. Tu labprāt izvēlies pirmās nepieciešamības preces ar atlaidēm, piemēram, uzticamo “Rimi’’ pienu un nodomā: “Ja visi pieni ir vienādi, tad kādēļ maksāt vairāk?”

Lasīt tālāk

Rezultātu karma Tavu mārketinga rezultātu labā

Rezultātu karma Tavu mārketinga rezultātu labā

Ir vērtīgi apzināties, ka digitālā vide nupat ir kļuvusi par pastāvīgu pasauli. Lielai daļai interneta lietotāju ir konkrēts dienas ritms un ieceres pret digitālo vidi. Tāpat arī biznesā ieguldītie resursi digitālā tēla izkopšanā nav mazāki īsti kā fiziskajā vidē. Tieši tāpēc ikviena biznesa interesēs jebkurā attīstības stadijā ir nepieciešams efektīvi izmantot pieejamos resursus un iegūt maksimālo atdevi, kuru var iegūt ar regulāru datu analīzi.

Lasīt tālāk

5 ieteikumi spēcīgu bloga rakstu izveidei

5 ieteikumi spēcīgu bloga rakstu izveidei

Internetā ik pa laikam klīst baumas, ka blogošana ir mirusi, lai gan realitāte bieži vien parāda pretējo. Blogošana aizvien ir viens no efektīvākajiem veidiem kā kļūt sadzirdētam, sniegt vērtīgu saturu lasītājam, nodrošināt apmeklētaju plūsmu mājas lapā, pozicionēt savu zīmolu kā zinošu savā jomā un uzlabot uzņēmuma mājas lapas SEO.

Ja esi domājis par bloga veidošanu, uzņēmuma bloga sadaļas attīstīšanu, tad esi īstajā vietā. Zemāk būs 5 ieteikumi kā nonākt pie efektīva bloga raksta.

Lasīt tālāk

25 paraugi lieliska bloga virsraksta izveidei

25 paraugi lieliska bloga virsraksta izveidei

Vai zini, kā krietni uzlabot Tava bloga raksta vai jaunumu ziņojuma nokļūšanu pie lasītāja? Mums ir špikeris ar 25 veiksmīgiem bloga/jaunumu virsrakstu piemēriem - "klikšķu medniekiem". 

Pavisam vienkārši, bet iedarbīgi piemēri, kuri liks Tava bloga virsrakstiem kļūt vilinošiem un pat reizēm neatvairāmiem.

Virsrakstam ir jāuzrunā potenciālais lasītājs uzreiz un jārada vēlme uzspiest atvērt rakstu, jo tas ir pirmā lieta, ko cilvēks redz plašajā informācijas un uzmanību zogošajā interneta vidē. Pretējā gadījumā Tavam rakstam pat nebūs dota iespēja tikt izlasītam, lai arī cik labs tas būtu.

To taču Tu nevēlies?

Lasīt tālāk