Uzlabo klientu iepirkšanās pieredzi - Mozello ievieš preču kārtošanas un filtru iespēju

Bruno Veberis
Uzlabo klientu iepirkšanās pieredzi - Mozello ievieš preču kārtošanas un filtru iespēju

Mozello tagad saviem klientiem piedāvā iespējot divas ļoti gaidītas funkcijas platformā veidotajos interneta veikalos - preču kārtošana un filtrus.

Preču kārtošana

Tā ļauj Taviem klientiem sakārtot produktus veikalā pēc cenas (no zemākās uz augstāko un no augstākās uz zemāko), pievienošanas datuma un ieteicamajiem produktiem.

Filtrēšana

Tā ļauj Taviem klientiem filtrēt produktus veikalā, lai ātrāk atrastu meklēto, izmantojot cenu diapazonu un dažādus parametrus, ieskaitot svaru, zīmolu, krāsu un citus.

Šīs divas jaunās funkcijas palīdzēs Tava veikala apmeklētājiem ātrāk un labāk atrast meklēto, ietaupot laiku iepērkoties interneta veikalā.

Palūkosim, kāpēc šīs iespējas jāsāk izmantot pēc iespējas ātrāk, kā tās iestatīt veikalā un vislabāk lietot.

Labi taviem klientiem, labi tavam biznesam

Turpmāk Tava interneta veikala klienti varēs iztikt bez produktu saraksta ritināšanas uz leju, lai atrastu sev vēlamo preci. Arī Tu vari palīdzēt viņiem izvairīties no situācijas, kad atrodot sev tīkamo preci un to atverot, tiek secināts, ka tā tomēr neatbilst tam, kas tika meklēts, vai arī tā ir par dārgu.

Tagad ir nepieciešami tikai daži klikšķi, un Taviem klientiem tiek piedāvāts viņu prasībām atbilstošs produktu saraksts.

Preču atrašanas vieglums, izmantojot vienkāršu meklēšanu un navigāciju, ir viena no svarīgākajām funkcijām, ko sagaida paši e-veikalu klienti.

Šīs jaunās funkcijas ir labs jaunums ne tikai taviem klientiem, bet arī tavam biznesam - labāka un ātrāka iepirkšanās nozīmē vairāk pirkumu un lielākus ieņēmumus.

Tu ne tikai paātrināsi iepirkšanās procesu, un klientiem būs mazāk iespēju pārdomāt, bet arī padarīsi savu veikalu vieglāk pārskatāmu, kas radīs labāku iespaidu, un klienti būs apmierinātāki.

Citiem vārdiem sakot, jo ātrāk iestatīsi preču kārtošanu un filtrus, jo ātrāk varēsi izmantot to sniegtās priekšrocības.

Tātad, ar ko sākt?

Kā iestatīt jauno kārtošanas funkciju

Vienkārši, un tas Tev aizņems mazāk nekā 30 sekundes.

Dodies uz sava Mozello veikala kataloga iestatījumiem un ieliec ķeksīti "Iespējot kārtošanu".

Tagad e-veikala apmeklētāji varēs kārtot kataloga produktus pēc cenas (no zemākās līdz augstākajai un no augstākās līdz zemākajai), pēc jaunākajiem produktiem un pēc ieteicamajiem produktiem (secība, kādā tirgotājs ir izvēlējies izvietot preces interneta veikalā).

Šo funkciju var ātri un vienkārši aktivizēt, turklāt tā ir pieejama visiem mūsu klientiem - gan bezmaksas, gan Premium, tāpēc iesakām to ieslēgt jau nākamajā reizē, kad ielogojies savā Mozello e-veikala pārvaldes panelī.

Kā iespējot un aktivizēt jauno filtrēšanas funkciju

Produktu filtru funkcijas iespējošana ir tikpat vienkārša, kā tas bija ar kārtošanu, bet nāksies veikt vēl dažus soļus, lai tā darbotos pilnvērtīgi.

Lai pilnvērtīgi savā e-veikalā iespējotu filtrus būs jāveic 3 darbības:

  1. Jāzina vai jāizdomā, kādus produktu filtrus izmantosi
  2. Jāaizpilda informācija produktu lapās
  3. Jāieslēdz filtrēšanas funkcija

Apskatīsim katru no soļiem pēc kārtas.

1. solis: Izvēlies, kādus produktu filtrus izmantosi

Iesākumā ej uz kataloga iestatījumiem un pārej uz sadaļu Produktu filtri.

Te atradīsi standarta produktu filtrus:

  • cena
  • zīmols
  • pieejamība

Vienkārši atzīmē tos, kurus vēlies ļaut klientiem izmantot tavā e-veikalā.

Neuztraucies, Tu vari pievienot arī personalizētus produktu filtrus jeb opciju filtrus, bet par to nedaudz vēlāk.

2. solis: Aizpildi informāciju produktu lapās

Tagad, kad ir izvēlēti filtri, produktiem ir jāpievieno attiecīgā informācija, lai filtri tos varētu atpazīt, atlasīt un uzrādīt.

Lai to izdarītu, atver Kataloga pārvaldnieku, atver konkrētu produktu un noklikšķini uz Papildus parametri apakšējā labajā stūrī, lai atvērtu papildus informācijas un iespēju laukus:

Tālāk ir jāaizpilda informācija par atlasītajiem filtriem. Piemēram, ja vēlies piedāvāt preču atlasīšanu pēc zīmola, ir jāaizpilda sadaļa Zīmols visiem produktiem, kurus vēlies, lai var atlasīt izmantojot konkrēto filtru.

Piezīme:
Ja tas jau ir izdarīts, vēlreiz pārbaudi, vai visiem produktiem ir šī informācija, un tie netiek izlaisti - ja produktam nav norādīta nepieciešamā informācija, tas netiks parādīts, kad klients izmantos filtru funkciju.

3. solis: Iespējo filtru funkciju

Kad esi izvēlējies, kādus filtrus izmantot, un pievienojis attiecīgo informāciju produktiem, atliek tikai aktivizēt šo funkciju, lai tā būtu pieejama Tava e-veikala apmeklētājiem.

Līdzīgi kā ar kārtošanas funkciju - vienkārši ej uz sava Mozello veikala Pamatuzstādījumiem un atzīmē Iespējot filtrus.

Apsveicam - Tavā veikalā tagad ir pieejama produktu filtrēšana, un klienti to var izmantot, lai ātrāk un vieglāk atrastu vajadzīgos produktus.

Tas izskatās šādi:

Kā Mozello iespējot opciju filtrus (izmērs, krāsa, materiāls u.c.)?

Ja vēlies dot klientiem iespēju atlasīt produktus pēc citiem preces parametriem un variācijām, tad Mozello tagad vari preču opcijas un to variantus aktivizēt kā filtrus.

Demonstrācijas nolūkos izveidosim dažus variantus un aktivizēsim tos kā filtrus.

1. solis: Pievieno šo opciju saviem produktiem

Iesākumā jāatver viens no produktiem un, kā jau iepriekš rakstā tika parādīts, jānospiež uz pogas Papildus parametri. Nedaudz zemāk tajā pašā lapā atrodama sadaļa Varianti, kuru nepieciešams aizpildīt, lai filtru funkcijai būtu dati, no kā atlasīt rezultātus.

Demonstrācijas nolūkos opciju laukā ierakstīsim"Siksniņas izmērs" un Stāvoklis. Tālāk jāpievieno paši varianti sadaļā Iespējamie varianti.

Kad viss ievadīts, lapas augšpusē jānospiež poga Saglabāt un jāatkārto šis process visiem produktiem, kurus vēlies, lai var atlasīt izmantojot filtrus.

Šis pēc būtības ir grūtākais un laikietilpīgākais uzdevums, kas jāpaveic, jo tālāk ir vienkārši jāiespējo un jāizvēlas varianti, kuri būs pieejami kā filtri.

2. solis: Pielāgoto filtru iestatīšana

Lai aktivizētu iespēju savā e-veikalā klientiem atlasīt izmantojot produktu filtrus, jāiet uz veikala Pamatuzstādījumiem un jāieliek ķeksītis pie izvēles Iespējot filtrus.

Tālāk dodies uz sadaļu Produktu filtri un spied uz pogas Pievienot. Sākumā jāizvēlas kategorija, kuras produktus vēlies pievienot filtrēšanas iespējai, un tad jāizvēlas, kuras no opcijām vēlies iespējot.

Un... darbs paveikts!

Tiklīdz saglabāsi veiktās izmaiņas, jaunie opciju filtri tiks pievienoti Tavam e-veikalam, un klienti tos varēs izmantot, lai atrastu tieši to, ko vēlas.

Svarīgi izcelt, ka filtri Mozello e-veikalos attiecas uz produktu kategorijām. Tātad, piemēra gadījumā, ja ir pievienots filtrs vīriešu pulksteņiem, tas pats jādara arī jebkurā citā kategorijā, kurā gribi iespējot filtrus.

Piezīme:
Pārliecinies, ka Kataloga uzstādījumi -> Pamatuzstādījumi sadaļā ir iespējoti produktu filtri.

Ko darīt, ja tavā veikalā ir vairākas valodas?

Ja tavā interneta veikalā ir vairākas valodas, tad katra produkta lapā būs iespēja norādīt, kurai valodai ir paredzēti parametri. Vienkārši noklikšķini uz valodas augšējā labajā stūrī, lai pārslēgtos uz to.

To var atrast šeit:

Tātad, ja tiek izmantotas divas valodas, piemēram, angļu un latviešu, tad būs jāaizpilda informācija par produktu katrā no valodām. Nāksies veikt visas iepriekš minētās un demonstrētās darbības attiecīgi produktu un valodu skaitam.

Piezīme:
Ja daudzvalodu mājas lapā ir aizpildīti tikai vienas valodas parametri, tie tiks izmantoti visās valodās.

Kā gudri izmantot filtru funkciju

Tagad, kad zini, kā iespējot filtrus, ir viegli aizrauties un sākt veidot visdažādākos filtrus, lai pārliecinātos, ka klienti var atrast tieši to, ko viņi vēlas.

Taču ir jāuzmanās - nav jēgas veidot filtrus, kurus neviens neizmantos. Ja to ir pārāk daudz, tas mulsinās, nevis palīdzēs taviem klientiem. Tāpēc zemāk minēti 4 padomi, kas jāņem vērā, veidojot filtrus:

 Ja tev nav daudz produktu, neveido filtrus.

Vienmēr atceries filtru noteikumu: ja visus kategorijas produktus var apskatīt vienā lapā, filtri nav vajadzīgi.

Pievieno tikai atbilstošus filtrus.

Ja tu tirgo apģērbu, iespējams, nav jēgas pievienot filtru "Svars". Vai arī, ja visi tavi produkti ir zilā krāsā, ir bezjēdzīgi izmantot krāsu filtru.

 Ja sāc lietot filtrus, pārliecinies, ka ir pievienota nepieciešamā informācija par VISIEM produktiem.

Produkti, kuriem nav pievienota informācija, netiks parādīti filtrētajā meklēšanā!

Pievērs uzmanību pareizrakstībai.

Ja vienam produktam kā zīmolu norādīsi "Levi", bet otram - "levi", šīs preces tiks parādītas kā dažādas opcijas, lai gan tas ir tas pats zīmols.

Padoms:
Labs veids, kā noskaidrot, kādi filtri būs noderīgi, ir pārskatīt saziņu ar klientiem - ja cilvēki jautā par krāsām, tad pievieno krāsas; ja cilvēki jautā par materiāliem - pievieno materiālus. Nemēģini risināt problēmas, kuru vienkārši nav. Tā vietā pievērs uzmanību tām, kas ir.

Labāka iepirkšanās pieredze taviem klientiem, labāki rezultāti tavam biznesam

Apmeklētāji novērtēs ērtu produktu kārtošanas un filtru iespēju iepērkoties tavā e-veikalā.

Nu ko, dodies izmēģināt Mozello jaunās iespējas un, ja rodas jautājumi, sazinies ar mūsu draudzīgo atbalsta komandu!

Veiksmi darbos!